Budowa nawyków sukcesu w biznesie

Proponowane przez nas szkolenia outdoor łączą szkolenia kompetencji biznesowych i społecznych z elementami treningu psychologicznego sportowców oraz treningu pracy z ciałem opartego o zasady sztuk walki. Zajęcia prowadzą praktycy zarządzania, psychologowie oraz mistrzowie sportu (medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy).

Szkolenia outdoor

Szkolenie outdoorŁukasz Radwański

WARTOŚCI DLA BIZNESU:

Przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych ma dostarczyć wymierne korzyści - wartości dla biznesu. Dlatego tak istotne jest osadzenie programu szkolenia outdoorowego wokół

  • problematyki pracy zespołowej,
  • podejmowania decyzji,
  • czy praktyki komunikacji wewnątrzfirmowej,

czyli umiejętności, które osoby uczestniczące w warsztatach mogą zastosować w swojej codziennej pracy, w ramach obowiązków związanych z komunikowaniem się z członkami własnych zespołów, działów, czy pionów, a także z pracownikami innych działów.

Propozycje gier szkoleniowych

GRA STRATEGICZNA „DIGICON”

„Uwięzieni” uczestnicy mają za zadanie zaprogramować robota, który pomoże im wydostać się na wolność. Programowanie wymaga stworzenia i użycia nieistniejącego języka, który powinien być łatwy do zapamiętania i zrozumienia. Komunikaty muszą być skonstruowane przy założeniu, że robot nie ma doświadczeń i wiedzy oraz nie potrafi interpretować poleceń jeśli nie są precyzyjne.

GRA STRATEGICZNA „ZADANIE BOJOWE”

Uczestnicy, tworzący zespól, są grupą komandosów, od których zależy życie wielu osób. Zostali zrzuceni z samolotu transportowego w pobliżu tajnego punktu zbornego. Tylko oni znają współrzędne tego punktu. Wiedzą dobrze, że w pobliżu znajduje się drugi punkt zborny i druga grupa komandosów. Do wykonania powierzonego im zadania potrzebują specjalistycznego sprzętu, który tylko oni potrafią zmontować. Jak to w takich operacjach bywa centrala popełniła błąd. Na miejscu po wylądowaniu zastali nieznane urządzenia. Pewne jest, że sprzęt, który powinni otrzymać, jest w rękach drugiej grupy. Na szczęście została opracowana procedura awaryjna, która umożliwia spotkanie obu zespołów w wyznaczony miejscu zbornym. Należy nie zwlekając postąpić według tej procedury.

GRA STRATEGICZNA „EKSPERCI”

Uczestnicy gry są podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa to inżynierowie, którzy zostali poproszeni o pomoc w budowie pewnego OBIEKTU. Druga grupa to budowniczowie OBIEKTU. Obie grupy muszą się porozumieć i dobrze współpracować, aby budowa została ukończona na czas. Nie jest to proste zadanie, ponieważ grupy nie znają swoich zwyczajów i uprzedzeń.

PODRÓŻ ODKRYWCÓW: CZTERY KOMNATY – CZTERY WYZWANIA

Komnata 1 / 1 wyzwanie odkrywców
Jedna rzecz naraz – równowaga i harmonia oraz zaufanie w zespole
• Równowaga zespołu – jak osiągnąć niemożliwe
• Deski na których przepłyniemy rwącą rzekę
Komnata 2 / 2 wyzwanie odkrywców
Niezależność i odpowiedzialność – nie możemy zmienić tego czego nie dostrzegamy
• Mistrzowie perswazji jak dotrzeć szybko do celu
• Splątane liny i kij w mrowisku

Komnata 3 / 3 wyzwanie odkrywców
Rób to co należy. Pamiętaj, trening jest ważny,
• Zasady walki – ciecia i uniki – strategia negocjatora
• Walki na miecze trafić i nie zostać trafionym

Komnata 4 / 4 wyzwanie odkrywców
Precyzja i koncentracja – jak porzucić schematy
• Jak dotrzeć na szczyt poszukiwanie drogi
• Wieża na piasku - kreatywny zespół