Przejdź do treści
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Budowanie umiejętności zarządzania emocjami. Wrocław

1 lutego 2018 @ 10:00 - 2 lutego 2018 @ 17:00

1120+VAT
Skuteczny PM

Celem szkolenia jest poznanie nowych metod i technik radzenia sobie z trudnymi emocjami własnymi i innych ludzi w środowisku pracy i w życiu prywatnym; podniesienie świadomości i możliwości wpływu na kierowanie własnymi emocjami oraz kształtowanie postawy nastawionej na akceptację emocji; konstruktywne podejście do emocji własnych i innych osób.

Świadomość swoich emocji i emocji innych ludzi pozwala spojrzeć (lub poszukać) tego, co kryje się pod nimi i dotrzeć do ich źródła. Wiedząc o tym możemy odpuścić skupienie się tylko na samych uczuciach,

Skupienie się tylko na uczuciach, zwykle w efekcie może nakręcać spiralę myśli i powodować narastanie niekomfortowego samopoczucia. Jeśli przyjrzymy się myślom, które pojawiają się, kiedy jesteśmy w emocjach, to zwykle dominują w nich nasze oceny i interpretacje, a nie fakty. Trudno wyzwolić się z negatywnych emocji, jeśli pozwalamy na bieg myśli i bierne skupienie się tylko na swoim stanie.

Poziom umiejętności kierowania swoimi emocjami odgrywa niebagatelne znaczenie w osiąganiu zadowolenia i sukcesów, wpływa na to jak jesteśmy postrzegani i jak radzimy sobie w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych.

Przeciwnie jest, kiedy każdy z tych elementów (lub niektóre z nich), które składają się na inteligencję emocjonalną  jest  rozwinięty w niewielkim stopniu lub na takim poziomie, który powoduje, iż emocje ?rządzą? nami i naszym życiem w taki sposób, iż poddajemy się ich działaniu wspierając się skupieniem na ?biegnących? myślach. Stan ten może narastać, jeśli nie wykorzystamy swoich zdolności do kierowania sobą lub odnalezienia się w społeczeństwie. Długotrwała nieumiejętność radzenia sobie z różnymi emocjami może prowadzić do stresu. Zwykle poddawanie się emocjom bez umiejętnego zarządzania nimi może prowadzić do nieproporcjonalnego wyolbrzymiania  znaczenia wydarzeń, które łączą się z nimi. Nawarstwianie się niekomfortowych sytuacji, czy też wyzwań, bez umiejętności racjonalnego podejścia do nich  (z wykorzystaniem elementów inteligencji emocjonalnej), może powodować potęgowanie się stresu, który ma destrukcyjne znaczenie dla komfortu naszego życia.

Dobra wiadomość jest taka, że życie emocjonalne i społeczne możemy rozwijać zawsze, niezależnie od wieku i aktualnej świadomości emocjonalnej.

Szczegóły

Początek:
1 lutego 2018 @ 10:00
Koniec:
2 lutego 2018 @ 17:00
Koszt:
1120+VAT
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://valuecreation.pl/zarzadzanie-emocjami/

Miejsce wydarzenia

Wrocław
Wrocław, Polska + Google Map

Organizator

Value Creation
Telefon:
602 605 952
Adres e-mail:
biuro@valuecreation.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − szesnaście =