Przejdź do treści

Dofinansowane szkolenia i doradztwo dla MŚP

Dofinansowane szkolenia i doradztwo dla MŚP

Dofinansowane szkolenia i doradztwo dla MŚPSzkolenia i doradztwo tańsze o 50-80%? To możliwe. Nie obawiaj się biurokratycznych procedur ? to już przeszłość. Oto jak uzyskać dofinansowanie do szkoleń organizowanych przez Value Creation. Tylko kilka kroków dzieli Cię od dofinansowania do szkoleń i doradztwa.

Dofinansowanie do szkoleń i doradztwa ? jak uzyskać pieniądze?

Dofinansowanie mogą uzyskać firmy sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). Finansowanie usług rozwojowych realizowane przez przedsiębiorstwo będzie odbywało się z wykorzystaniem systemu refundacji połączonej z promesą. Poziom dofinansowania usługi rozwojowej (szkolenia lub doradztwo) dla jednego przedsiębiorcy lub pracownika nie może przekroczyć 5 tys. zł, natomiast wartość dofinansowania dla jednej umowy o przyznanie wsparcia wynosi średnio 25 tys. zł.

Podstawowa wartość dofinansowania usługi rozwojowej wynosi 50%. Istnieje możliwość zwiększenia poziomu dofinansowania nawet do 80%.

Zobacz, jakie kroki należy wykonać na do funduszy unijnych, na przykładzie dofinansowania szkolenia organizowanego przez firmę Value Creation od operatora funduszy z województwa dolnośląskiego.

9 kroków do uzyskania dofinansowania

  1. Poszukaj interesującego Cię szkolenia w Bazie Usług Rozwojowych (BUR).
  1. Sprawdź, czy szkolenie posiada zaznaczone pole ?Możliwość dofinansowania?.
  1. Kliknij w tytuł usługi i na stronie usługi zapisz sobie numer usługi,
  1. Poprzez system BUR przedsiębiorca wyślij zgłoszenie na wybraną usługę rozwojową.
  1. Wybierz właściwego operatora funduszy UE.
  1. Złóż do operatora dofinansowania Formularz Zgłoszeniowy do projektu, który stanowi podstawę do zakwalifikowania do udziału w projekcie.
  1. Po pozytywnej weryfikacji następuje podpisanie umowy, wystawienie zaświadczenia o udzielonej pomocy de minimis oraz promesy, na podstawie której będziesz mógł wystąpić o refundację kosztów usługi rozwojowej (szkolenia).
  1. Weź udział w szkoleniu, pobierz od organizatora zaświadczenie o jego ukończeniu i opłać usługę.
  1. Oceń usługę, a następnie złóż do operatora dokumenty niezbędne do rozliczenia. Po dokonaniu przez operatora oceny i weryfikacji przekazanej dokumentacji, następuje refundacja środków finansowych.

Teraz decyzja, czy chcesz skorzystać z dofinansowania do szkoleń, należy do Ciebie!

Foto: flickr.com, Images Money, (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *