Przejdź do treści

Facet5: Czy stać Cię na pominięcie najlepszego kandydata?

Facet5 - wybór najlepszego kandydata. rekrutacja, selekcja

Czy jako dyrektor, prezes albo menedżer HR dopuszczasz sytuację, że najlepszy kandydat na dane stanowisko został pominięty albo jak to się czasami mówi „zdobył srebrny lub brązowy medal”? Zdarzyło Ci się zastanawiać, jak można zwiększyć skuteczność wyboru kandydatów na stanowisko lub doboru do roli?

Błąd w procesie rekrutacji

Błąd w procesie wyboru kandydata musi się czasem zdarzyć, ale czy można zwiększyć swoje szanse na sukces wyboru „tego najlepszego”?

Kiedy prowadzony jest w firmie proces rekrutacyjny na ważne stanowisko lub do kluczowej roli, to może się zdarzyć i pewnie się zdarza, że wybrany kandydat nie jest najlepiej dopasowany i w rezultacie nie sprawdza się albo nie osiąga oczekiwanych wyników, a gdzieś w grupie osób kandydujących pozostała osoba lepiej pasująca. To może być frustrujące.

W wielu firmach, które prowadzą rekrutacje na istotne stanowiska, zrozumiano, że odpowiednie badania psychometryczne mogą podnieść skuteczność procesu wyboru najlepszego kandydata.

Z odsieczą idą badania psychometryczne

Kiedy wspieram firmy w wyborze kandydatów, to pokazuję jak wykorzystać badanie oparte o model Facet5. Omawiam dwie drogi sporządzenia Profilu Idealnego Kandydata:

1️⃣ Kiedy możemy analizować wyniki zatrudnionych wcześniej pracowników, to wybieramy osoby o najlepszych wynikach i właściwych postawach, a następnie przeprowadzam badanie kwestionariuszowe Facet5, które określa profil osobowości osoby lub osób, które posiadają idealne cechy na danym stanowisku.

2️⃣ Kiedy poszukujemy osoby na całkiem nowe stanowisko lub do nowo tworzonej roli, to przeprowadzam warsztat, podczas którego eksperci z firmy opisują zadania, jakie stoją przed liderem wdrożenia zmiany. Następnie eksperci opisują kluczowe zachowania w danej roli z wykorzystaniem 13 podaspektów osobowości Facet5.

✔️ Kiedy już posiadam Profil Idealnego Kandydata, to każdy z kandydatów wypełnia kwestionariusz online, a uzyskane profile osobowości porównuję z Profilem Idealnym. aby określić stopień dopasowania kandydata do roli.

Nie trać najlepszych kandydatów!

Firmy, które wykorzystują badanie osobowości Facet5, aby porównywać kandydatów z wymaganiami danej roli, potwierdzają, że współczynnik udanych rekrutacji wzrósł z 30-40% do 60-65%.

A według Ciebie, czy badanie Facet5 może pomóc Ci w wyborze najlepszego kandydata?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *